Вітаємо
Бадуна Івана,
учня 8-А класу
Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 110
Харкфівської міської ради Харківської області,
який посів І місце
у першому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт МАН
Блог призначено для дистанційного навчання з математики та фізики
І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів
МАН академії наук України (2020/2021 навчальний рік)
Контрольні завдання з фізики
9 клас
Завдання 1 рівня (кожне завдання оцінюється 3 бали)
1. Як експериментально визначити, яка з двох лінз має більшу оптичну силу?
2. Взимку для дозаправки пальним на аеродром приземлився літак. Пілоту доповіли, що все пальне-зимове, літнє та осіннє привезли в однакових бочках. З часом написи стерлися. Пілот не розгубився, він згадав, що зимове пальне має найменшу густину. Здогадайся, як йому вдалося виявити бочки з зимовим пальним, якщо він розтряс старий віник, взяв з нього одну лозину і попросив ще мтоток тонкого дроту.
3. Відомо, якщо:
1- заряджену кулю наблизити до електроскопу без торкання, то електроскоп покаже присутність на ньому зарядженості;
2- коли потім кулю віддалити, то " зарядженість" зникає. Що додатково треба зробити після першої дії, щоб після віддалення кулі електроскоп показував присутність на ньому заряду? Який це заряд?
Завдання 2 рівня (кожне завдання оцінюється по 5 балів)
4. Тіло масою m падає з висоти h на невагому пружину пружинних вагів, яка має жорсткість k. Визначити абсолютну і відносну деформацію пружини, початкова довжина якої l.
5. Під яким кутом a мусить упасти промінь на поверхню скла, щоб кут заломлення в був у два рази менший за кут падіння? Абсолютний показник заломлення скла n=1,6.
Завдання 3 рівня (кожне оцінюється по 7 балів)
6. На похилій площині з кутом , що дорівнює 30 градусів до горизонту утримується мотузком діжечка діаметром 100 см і масою 25 кілограмів. Намалювати рисунок, на якому вказати точку на боці діжечки, до якої слід закріпити мотузок, щоб його натяг був мінімальним. Визначити наррям та велис\чину цього натягу.
7. На скільки збільшиться маса катоду, який був занурений під час електролізу в електролітичну ванну з розчином хлориду заліза (FeCl 3), якщо процес електролізу тривав три години. Спочатку менше одної години сила струму збільшувалась від нуля до 10 ампер, яке підтримувалося незмінним протягом 1 години. Після цього сила струму рівномірно зменшувалася від 10 Ампер до нуля більше одної години. Електрохімічний еквівалент для хлору 0,36 мг/Кл, для заліза 0,2 мг/Кл.