четверг, 17 декабря 2020 г.

 Вітаємо 

Бадуна Івана, 

учня 8-А класу 

Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 110

 Харкфівської міської ради Харківської області, 

який посів І місце 

у першому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту 

науково-дослідницьких робіт МАН 



среда, 16 декабря 2020 г.

 І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів 

МАН академії наук України (2020/2021 навчальний рік)

Контрольні завдання з фізики 

9 клас

Завдання 1 рівня (кожне завдання оцінюється 3 бали)

1. Як експериментально визначити, яка з двох лінз має більшу оптичну силу?

2. Взимку для дозаправки пальним на аеродром приземлився літак. Пілоту доповіли, що все пальне-зимове, літнє та осіннє привезли в однакових бочках. З часом написи стерлися. Пілот не розгубився, він згадав, що зимове пальне має найменшу густину. Здогадайся, як йому вдалося виявити бочки з зимовим пальним, якщо він розтряс старий віник, взяв з нього одну лозину і попросив ще мтоток тонкого дроту.

3. Відомо, якщо:

1- заряджену кулю наблизити до електроскопу без торкання, то електроскоп покаже присутність на ньому зарядженості;

2- коли потім кулю віддалити, то " зарядженість" зникає. Що додатково треба зробити після першої дії, щоб після віддалення кулі електроскоп показував присутність на ньому заряду? Який це заряд?

Завдання 2 рівня (кожне завдання оцінюється по 5 балів)

4. Тіло масою m падає з висоти h на невагому пружину пружинних вагів, яка має жорсткість k. Визначити абсолютну і відносну деформацію пружини, початкова довжина якої l.

5. Під яким кутом a мусить упасти промінь на поверхню скла, щоб кут заломлення в був у два рази менший за кут падіння? Абсолютний показник заломлення скла n=1,6.

Завдання 3 рівня (кожне оцінюється по 7 балів)

6. На похилій площині з кутом , що дорівнює 30 градусів до горизонту утримується мотузком діжечка діаметром 100 см і масою 25 кілограмів. Намалювати рисунок, на якому вказати точку на боці діжечки, до якої слід закріпити мотузок, щоб його натяг був мінімальним. Визначити наррям та велис\чину цього натягу.

7. На скільки збільшиться маса катоду, який був занурений під час електролізу в електролітичну ванну з розчином хлориду заліза (FeCl 3), якщо процес електролізу тривав три години. Спочатку менше одної години сила струму збільшувалась від нуля до 10 ампер, яке підтримувалося незмінним протягом 1 години. Після цього сила струму рівномірно зменшувалася від 10 Ампер до нуля більше одної години. Електрохімічний еквівалент для хлору 0,36 мг/Кл, для заліза 0,2 мг/Кл.

пятница, 6 ноября 2020 г.

 

    
Обласна науково-практична конференція 
Харківського територіального відділення 
МАН України
21 листопада 2020 року 

Програма зваходу:

9.15-9.45 - реєстрація учасників;

10.00-15.00 - робота секції "Фізика" 

Реєстрація заявок до 09 11.2020 на сайті oblman.kharkov.ua за посиланням 

https//forms.gle/RjuG7bE6TEmfRhL6 список учасників буде оприлюднено до 17 

листопада2020 року.

Ядерна медицина

Використання атомної енергії в медицині

Бадун Іван, учень 8 класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

№ 110 Харківської міської ради Харківської області;

Безродня Тетяна Іванівна, вчитель фізики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 110 Харківської міської ради Харківської області

           Досягнення в галузі фізики атомного ядра мають дуже великий вплив на розвиток майже всіх галузей людського знання. Оволодіння атомною енергією дало в руки вчених найрізноманітніших спеціальностей нові засоби і способи наукового дослідження. Незмірно зросли можливості наукового пізнання. Наукова медицина з самого свого зародження черпає у фізиці та хімії нові ідеї та засоби для попередження захворювань і боротьби з ними. Виняткове значення має для медицини використання атомної енергії. Ця галузь науки збагатилася новими, вельми цінними методами життєвих процесів, діагностики та лікування захворювань [1, с.1].

         Мета роботи полягає в тому, щоб дослідити, як використовується атомна енергія в медицині, як застосовуються радіоактивні речовини у діагностиці і лікуванні захворювань, ознайомитися з використанням радіоактивних ізотопів, провести соціологічні дослідження.

        Тема роботи актуальна, бо ядерна медицина – комбінована область радіоактивності та медицини, де радіоактивність використовується для діагностики та лікування пацієнтів, так як за даними Всесвітньої ядерної асоціації, десять мільйонів пацієнтів у світі лікуються ядерною медициною щороку, а більш ніж десять тисяч лікарень використовують радіоактивні ізотопи у своєму лікуванні. Завдання наукового дослідження: вивчити особливості ядерної енергії та її використання, ознайомитися з визначенням ядерної медицини та використанням ядерної енергії в медицині, діагностикою за допомогою ядерної енергії, методами лікування раку за допомогою ядерних технологій, ситуацією в Україні щодо забезпеченості високоенергетичними променевими установками, провести соціологічне дослідження.

        Методи дослідження: теоретичний аналіз наукової літератури, систематизація та узагальнення досліджуваної наукової інформації, соціологічні.

         У ході дослідження було установлено, що заснував ядерну медицину Рудольф Шенхеймер[4,с.1]; ядерна енергія (атомна енергія) – внутрішня енергія атомних ядер, що виділяється при деяких ядерних перетвореннях; ядерна медицина – це розділ клінічної медицини, який займається застосуванням радіонуклідних фармацевтичних препаратів у діагностиці та лікуванні різних захворювань; атомну енергію в медицині можна знайти в рентгенівських променях або в лікуванні так само важливо, як променева терапія, широко застосовується при лікуванні онкологічних захворювань; ядерна медицина об’єднала кілька методів медичної діагностики за спільною ознакою – використання радіоактивних ізотопів; брахітерапія- вид радіотерапії [3, с. 1], проведено соціологічні дослідження.

          Отже, тема дослідження використання атомної енергії в медицині є актуальною, дослідження має практичне значення, бо областю масового використання радіонуклідів є ядерна медицина. Ядерна медицина - розділ медицини, пов'язаний з використанням досягнень ядерної фізики. На сьогоднішній день ядерна медицина дозволяє досліджувати практично всі системи органів людини і знаходить застосування в багатьох галузях медицини,  [2, с.1].

1..Ядерна фізика в медицині. [Електронний ресурс] Режим доступу:

URL: https://www.bibliofond.ru/view.aspx?id=702401

2.Презентация на тему Ядерна фізика в медицині. [Електронний ресурс] Режим доступу:

URL: https://thepresentation.ru/medetsina/yaderna-fіzika-v-meditsinі

3. Брахітерапія [Електронний ресурс] Режим доступу :

URL: https://znaimo.com.ua/Брахітерапія

4.Рудольф Шенгеймер [Електроний ресурс] Режим доступу: URL:http://cyclowiki.org/wiki/Рудольф_Шенгеймер


суббота, 17 октября 2020 г.

 Випробування першого туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року"

Номінація "Математика"

 випробування "Дистанційний урок"



Ліцей імені Романа Шухевича

Оцінюється: фахове знання предмета, методична компетентність, спрямованість на формування цілісності знань, предметних та ключових компетентностей, цінностей і ставлень; реалізація наскпізних змістовних ліній; активізація пізнавального інтересу учнів, стимулювання самостійності та організація самостійної діяльності; організація навчальної взаємодії та зворотнього звязку; урахування освітніх потреб учнів, диференціація навчальних завдань; доступність та чіткість дидактичного, ілюстративного матеріалу: доцільність вибору цифрових технологій, раціональність використання мультимедійних технологій, ЕОР, інтерактивних вправ.

Конкурсне випробування " Майстер-клас"

Дистанційне навчання педагога - blogger

Оцінюється: доцільність вибору методів та прийомів, майстерність та ефективність їх використання; відповідність продемонстрованих методів та прийомів власній педагогічгій ідеї, меті, змісту навчання; дотримання принципів проведення майстер-класу; обгрунтованість позиції та лаконічність відповідей під час співбесіди.

Конкурсне випробування "Тестування"

Математичний меридіан - Webnode

Оцінюється: рівень знаннєвої складової професійної компетентності у форматі комп'ютерного тестування із обов'язковим відеоспостереженням. Тести містять питання з предмета та методики його навчання (75 % від загальної кількості питань), психології та загальної педагогікм (25 % від загальної кількості питань)

Результати першого етапу Всеукраїнського конкурсу " Учитель року - 2021"

ІІІ місце 

номінація " Математика"

посіла вчитель математики 

Харківської загальноосвітньої школи № 110 

Харківської міської ради Харківської області 

Безродня Тетяна Іванівна




воскресенье, 4 октября 2020 г.

 Дистанційний курс 

 з математики для 5 класу 

"Відсотки. Середнє арифметичне. Середнє значення величини"

Анотація дистанційного курсу

«Відсотки. Середнє арифметичне. Середнє значення величини»




Дистанційний курс «Відсотки. Середнє арифметичне. Середнє значення величини» призначений для учнів 5 класу та спрямований на активізацію пізнавальної діяльності школярів із метою підготовки до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Опрацювання матеріалу учні проводять самостійно, виконуючи при цьому такі види діяльності: дослідницько-пошукову, аналітико-синтетичну, творчу, експериментальну, проєктну. Зміст дистанційного курсу відповідає програмі, затвердженій Міністерством  освіти і науки України: Математика. 7-9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки від 07. 06. 2017 р. № 804. Текст програми розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України. – Режим доступу: mon.gov.ua/activity/educftion/zagalnaserednya/navchalni-programi-5-9-klas-2017.htmlДистанційний курс «Відсотки. Середнє арифметичне. Середнє значення величини» складається із восьми занять, по одній годині на кожне заняття. Незаперечною перевагою курсу є добре розроблений методичний апарат: зміст кожного заняття складається з окремих розділів, об’єднаних спільною тематикою; до кожного заняття подано  методичні рекомендації із зазначенням, як опрацювати необхідний теоретичний матеріал, наведено зразки розв’язування задач, виділено підсумки вивчення теоретичного матеріалу, подано контрольні запитання для самоперевірки.  До занять додано глосарій, презентації, рисунки, схеми, моделі та відеоролики.  Матеріал подано із урахуванням вікових особливостей учнів. Важливим  компонентом  курсу є наявність тестів, розроблених автором: заняття № 1–7 мають тестові завдання для самоконтролю, заняття № 8 містить контрольний тест для перевірки знань до всього курсу. Тести мають різний формат та рівень складності, що відповідає державним вимогам до диференційованого оцінювання рівня знань учнів. Тести розміщено на порталі «Testorium». Дистанційний курс «Відсотки. Середнє арифметичне. Середнє значення величини» розміщено на порталі Система дистанційного навчання «Онлайн університет майбутнього» (https://online.hneu.tdu.ua).




 


воскресенье, 14 июня 2020 г.

    
Дистанційне навчання

Приклади завдань з астрономії

11 клас .

Теми " Наша галактика", "Будова і еволюція Всесвіту"


1. Слово "Галактика" в перекладі з грецької означає:
А) зоряне скупчення;
Б) зоряна дорога;
В) широка дорога;
Г) молочний шлях.


Сторінка 5 – Онлайн тести з астрономії для 11 класу



2. Яка відстань ві Сонця до центру Галактики:
А) 25 світових років;
Б) 10000 світових років;
В) 25 пк;
Г) 2500 пк.
Чумацький Шлях — Вікіпедія
3.Що визначає закон Габбла?
А) швидкість обертання галактик;
В) швидкість розлітання галактик;
Г) молочний шлях.
Б) розподіл галактик у космічному просторі;

Закон и постоянная Хаббла










4. У якому діапазоні електромагнітних хвиль доцільно вести пошуки сигналів від позаземгних цивілізацій?
А) радіохвилі;
Б) інфрачервоні хвилі;
В) гамма-діапазон;
Г) зміни температури у Всесвіті.


Доклад NASA: инопланетяне могут уничтожить человечество, чтобы ...














Список використаних джерел
1. Федченко С. Г. , методист Центру методичної та аналітичної роботи КВНЗ " Харківська академія неперервної освіти", магістр, вища кваліфікаційна категорія " Методичні рекомендації вчителям фізики та астрономії щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 7-11 класів.

суббота, 13 июня 2020 г.

Дистанційне навчання

Підготовка до ЗНО - 2020 з фізики

Тема " Квантова фізика"


Course: ЕГЭ по физике – 2020, Topic: КВАНТОВАЯ ФИЗИКА И ЭЛЕМЕНТЫ ...
1. Установіть відповідність між відкриттям (винаходом) та імям його автора.

1. Відкриття явища радіоактивності                                                   А. Рентген В.
2. Відкриття трьох типів радіоактивного випромінювання              Б. Енштейн А.
3. Створення приладу, за допомогою якого можна спостерігати     В. Резерфорд Е.
    траєкторію руху зарядженої частинки                                            Г. Вільсон Ч.
                                                                                                                      
4. Створення теорії фотоелектричного ефекту                                  Д . Беккерель   

2.Заряд ядра деякого хімічного елемента дорівнює 2,4 х 10 -18 Кл. Який порядковий номер цього хімічного елемента в періодичній системі хімічних елементів Д. Менделєєва і як він називається? Скільки нейтронів у ядрі атома цього елемента та скільки електронів рухається навколо його ядра?       
А) 16, сульфур, 15, 16; Б) 15, фосфор, 16, 15; В) 14, силіцій, 12, 14;  Г) 13, алюміній, 15, 13.

3.  Визначити дефект маси (в а. од. м. та кг)  і енергію звязку ( в Дж та МеВ) ядра даного хімічного елемента: берилій 4, 9.
4. Ядерний реактор має корисну потужність 9 МВт і витрача
є щодоби 50 г ізотопу урану 235. Який коефіцієнт корисної дії реактора, якщо внаслідок поділу одного ядра урану виділяється енергія 200 МеВ?
а) 25 %; Б) 45 %; в) 19 %; Г) 58 %.
Тема " Термодинаміка"      


Описание для «Техническая термодинамика »
                                                                              
1.  Установіть відповідність " назва фізичної величини - її позначення".
1. Механічна робота                                                     А U
2. Внутрішня енергія                                                    Б V
3. Кількість теплоти                                                      В А
4.Тиск                                                                             Г G
5. Питома теплоємність речовини                              Д  р
                                                                                        Е  с
 2.   Газу передана кількість теплоти 150 Дж, і зовнішні сили здійснили над ним роботу 350 Дж. Чому дорівнює зміна внутрішньої енергії? Виберіть правильну відповідь.
                                                                                  
А) 200 Дж;   Б) 500 Дж; В) 150 Дж;    Г) правильної ваідповіді немає.
3.  У якому процесі газ, дістаючи деяку кількість теплоти, не змінює температури? 
А) ізохорному; Б) ізобарному; В) ізотермічному; г) адіабатному.
4.   Теплова машина за цикл дістає від нагрівника кількість теплоти 1000 Дж і віддає холодильникові 600 Дж. Чому дорівнює ККД теплової машинми? Виберіть правильну відповідь.
А) 67 % Б) 40 % В) 25 % Г) правильної відповіді немає.
Список використаних джерел
1. Федченко С. Г. , методист Центру методичної та аналітичної роботи КВНЗ " Харківська академія неперервної освіти", магістр, вища кваліфікаційна категорія " Методичні рекомендації вчителям фізики та астрономії щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 7-11 класів.

суббота, 30 мая 2020 г.



               Дистанційне начання

Підготовка до ЗНО 11 -А клас


                                  Математика   
1.    Банк сплачує 8% річних. Визначте, скільки грошей треба покласти на рахунок, щоб через рік отримати 60 грн прибутку .
А) 1150; Б) 1050; В) 950; Г) 850; Д) 750.
2.Р озвяжіть рівняння
 2Х(Х+2)=5(Х+2)
А) -2,5;  Б) -2;  В)2,5; Г) -2; 0,4  Д)  -2; 2,5
3.Зпунктів А і В одночасно назустріч один одному виїхали два велосипедисти. Вони їхали без зупинок зі сталими щвидкостями перший зі швмидкістю х км/год, другий - зі швидкістю у кгод (х>у). Через t годин (t>1) вони зустрілися в точці С і, не зупиняючись продовжили рух без зміни напрямка. До кожного запитання (1-4)доберіть правильну відповідь (А-Д)

Запитання                                                                                            Відповідь
1. На скільки кілометрів зменшилася відстань по шосе між          А) (х+у)t
велосипедистами через 1 годину після початку руху?
2. Чому дорівнює відстаньпо шосе між пунктами А і В ( у км)?     Б) (х-у)t
3. На скільки кілометрів більше проїхав перший велосипедист,
ніж другий, за час від початку руху до моменту зустрічі?                В) yt/x
4. За скільки годин перший велосипедист подолає відстань
по шосе від точки С до пункту В?                                                        Г) ( х-у)t/у
                                                                                                                               
                                                                                                                 Д) х+у

4. Які з наведених тверджень є правильними?

І. Через дві прямі, що перетинаються, можна провести лише одну площину.
ІІ. Через точку, що не належить площині, можна провести безліч прямих, паралельгних цій площині.
ІІІ. Якщо дві різні площини паралельні одній і тій самій прямій, то вони паралельні між собою.

А)  лише І
Б) лише І і ІІ
В) лише І і ІІІ
Г) лише ІІ і ІІІ
Д) І, ІІ, ІІІ.
                         

понедельник, 25 мая 2020 г.

Дистанційне навчання

Година спілкування. 9-А клас

Здоров'я і шкідливі звички

Презентація на тему " Шкідливі звички"
      Паління, вживання наркотиківі алкоголю назвали шкідливими звичками тому, що вони небезпечні для здоров'я. Принцип звикання організму до тютюну, спиртного й наркотииків той самий. Речовини, що входять до їхнього складу, включаються в ланцюжок обміну речовин людського організму. Людина опиняється у так званій нікотиновій (алкогольній, наркотичній) залежності  і вже не може обходитися без регулярного вживання цих отрут. Тому так складно позбутися подібних звичок, що найчастіше переходять в хворобу (алкоголізм, наркоманію).
     Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко падає, а значить, погіршується кровопостачання мозку. Саме тому в курців-початківців паморочиться голова. Після "набуття досвіду" неприємні відчуття слабшають і згодом зникають, але негативний вплив тютюнового диму залишається. Нікотин руйнує діяльність нервової системи, серця, легень, печінки, органів травлення, знижує гостроту зору та слуху. Тютюн - убивця вітамінів в організмі [1, с. 109]. Одна викурена цигарка нейтралізує в ньому п'ять міліграмів вітамінів (стільки їх міститься в одному апельсині). За даними англійської королівської спілки лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцям від 5 до 15 хвилин життя. У середньому ж курці живуть менше, ніж люди, які не курять, на 6-8 років [1, с. 110].
     Зовсім непитущі люди трапляються набагато рідше, ніж некурящі. Відомо, що  в алкогольну  залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це починається. Подумаєш, келих пива!. Але згодом дозування будуть збільшуватись, потім пиво видасться недостатньо міцним... Найнебезпечнішими за все є слабоалкогольні напої з додаванням соку: на смак вони майже як лимонад, але набагато міцніші від пива. До речі, алкоголізм у піджлітків розвивається в чотири рази швише, ніж у дорослих [1, с. 110].
          Сучасна людина в середньому живе близько семидесяти років, а наркоман, що почав "колотися", вживати "колеса" або курити "травичку" ще у підлітковому віці, навряд чи доживе до тридцяти років. Навіть невеликі, але регулярні дози наркотиків змушують мозок сидіти на голодному пайку, позбавляючи його кисню. Людині стає важко зосередитися, погіршується пам'ять. Але найжахливіший стан, до якого може призвести людину наркоманія, - приступи жорстокої ломоти у м'язах, судоми, страшні галюцинації.  У наш час наркоманія - страшна загроза для молодого покоління [1, с. 111].

Список використаних джерел

1. Година спілкування. 6 клас/Упоряд. М. О. Володарська. - Х.: Вид-во "Ранок", 2010. - 1756 с. - (Класний керівник).
ISBN 978-966-672-374-4



суббота, 23 мая 2020 г.

Дистанційне навчання

Математика. 11 клас.

Типи даних:числові, грошові, дати,текст,відсотки. Введення ...

Підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання

https://zno.osvita.ua/mathematics/346/

Дата проведення ЗНО з математики 11 клас -25 червня 2020 року


Список використаних джерел

1. Електронний ресурс. Режим доступу:https://zno.osvita.ua/mathematics/346/
2.

Перевернутий клас та змішане навчання на уроках математики

Змішане навчання - (англ. blended learning) - це різновид гібридної методики, коли відбувається поєднання ондайн навчання, традиційного та самостійного навчання.

Перевернутий клас (англ. flipped classroom) - принцип навчання, за яким основне засвоєння нового матеріалу учнями відбувається вдома, а час аудиторної роботи виділяється на виконання завдань, вправ, проведення лабораторних і практичних досліджень, індивідуальні консультації тощо [1, с.1].


http://www.airo.com.ua/perevernutiy-klas-ta-zmishane-navchannya-na-urokah-matematiki/

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної
Список використаних джерел

1.Певернутий клас та зміщане навчання на уроках математики. Електронний ресурс. Режим доступу: http://www.airo.com.ua/perevernutiy-klas-ta-zmishane-navchannya-na-urokah-matematiki/.

пятница, 22 мая 2020 г.



Змішане навчання на уроках фізики та астрономії

Технології змішаного навчання на уроках фізики та астрономії

  Ключ до змішаного навчаня -  
це правильний вибір соціальних сервісів при мінімально можливих витратах
Дж. Берзин [1, с. 4]

Наукове учнівське товариство "Мудра Сова" | ВКонтакте

                                                                                                      

Змішане навчання ( англ. Blended Learning) - технологія, що поєднує тридиційну класно-урочну систему та онлайн-навчання. Зазначений підхід не передбачає радикальної відмови від традиційноїосвіти, оскільки вона дає важливі мовні та соціокультурні навички [1, с. 5].




Список використаних джерел

1. Макарова О. П. Змішане навчання на уроках фізики а астрономії: посібник для вчителів/О. П. Макарова, І. А. Патрушева. - К.: Видавничий дім "Освіта", 2019. -49 с.
ISBN 978-966-986-022-7
http://www.kievskiy-ruo.edu.kh.ua/Files/downloads/zmishane-navchannja-na-urokah-fizyky-ta-astronomii-1.pdf

http://yakistosviti.com.ua/userfiles/file/doc_nachalka/zmishane-navchannja/zmishane-navchannja-na-urokah-fizyky-ta-astronomii.pdf

2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК - РІК МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ


2020-2021 навчальний рік буде роком математики в Україні | ВолиньPost
Указ Президента України від 30.01.2020 № 31/2020 " Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні"


З метою забезпечення додержання конституційних гарантій з реалізації права на освіту, створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, формування у них належного рівня математичної компетентності, ураховуючи результати міжнародного дослідження якості освіти PISA щодо математичної компетентності здобувачів базової середньої освіти в Україні, постановляю:

1. Оголосити 2020/2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні.

2. Кабінету Міністрів України забезпечити розроблення та затвердити комплекс заходів щодо проведення у 2020/2021 навчальному році Року математичної освіти в Україні, передбачивши, зокрема упровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад, у тому числі з використанням ресурсів PISA, підвищення якості навчально- методичного забезпечення вивчення математики, зокрема підручників та навчальних посібників з математики;розроблення електронних навчальних ресурсів, спрямованих на розвиток математичної компетентності учнів, застосування математичних інструментів для розв’язання ігрових та стратегічних задач різного рівня складності;створення умов для забезпечення сучасного рівня викладання математичних дисциплін, зокрема із застосуванням ефективних технологій формування та розвитку математичної компетентності учнів з урахуванням кращих вітчизняних та міжнародних практик, вивчення та впровадження досвіду держав, які демонструють високі показники з математичної компетентності за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA;створення умов для підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними знаннями і навичками, їх застосування у соціальній, економічній, технологічній, науковій та інших сферах суспільного життя;створення у закладах загальної середньої освіти умов для вивчення математики за індивідуальною програмою для учнів, які потребують додаткової підтримки в опануванні предмета;забезпечення належної організації запровадження з 2021 року обов’язкового зовнішнього незалежного оцінювання з математики;проведення конкурсів, олімпіад та інших змагань з математики, спрямованих на розв’язання математичних задач із пошуком нестандартних підходів;розширення можливостей для розвитку математичної компетентності учнів, зокрема через мережу математичних гуртків у закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти, проведення літніх математичних шкіл для учнів та вчителів;сприяння створенню освітніх майданчиків для вивчення математики на базі публічних бібліотек.3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ