понедельник, 25 мая 2020 г.

Дистанційне навчання

Година спілкування. 9-А клас

Здоров'я і шкідливі звички

Презентація на тему " Шкідливі звички"
      Паління, вживання наркотиківі алкоголю назвали шкідливими звичками тому, що вони небезпечні для здоров'я. Принцип звикання організму до тютюну, спиртного й наркотииків той самий. Речовини, що входять до їхнього складу, включаються в ланцюжок обміну речовин людського організму. Людина опиняється у так званій нікотиновій (алкогольній, наркотичній) залежності  і вже не може обходитися без регулярного вживання цих отрут. Тому так складно позбутися подібних звичок, що найчастіше переходять в хворобу (алкоголізм, наркоманію).
     Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко падає, а значить, погіршується кровопостачання мозку. Саме тому в курців-початківців паморочиться голова. Після "набуття досвіду" неприємні відчуття слабшають і згодом зникають, але негативний вплив тютюнового диму залишається. Нікотин руйнує діяльність нервової системи, серця, легень, печінки, органів травлення, знижує гостроту зору та слуху. Тютюн - убивця вітамінів в організмі [1, с. 109]. Одна викурена цигарка нейтралізує в ньому п'ять міліграмів вітамінів (стільки їх міститься в одному апельсині). За даними англійської королівської спілки лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцям від 5 до 15 хвилин життя. У середньому ж курці живуть менше, ніж люди, які не курять, на 6-8 років [1, с. 110].
     Зовсім непитущі люди трапляються набагато рідше, ніж некурящі. Відомо, що  в алкогольну  залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це починається. Подумаєш, келих пива!. Але згодом дозування будуть збільшуватись, потім пиво видасться недостатньо міцним... Найнебезпечнішими за все є слабоалкогольні напої з додаванням соку: на смак вони майже як лимонад, але набагато міцніші від пива. До речі, алкоголізм у піджлітків розвивається в чотири рази швише, ніж у дорослих [1, с. 110].
          Сучасна людина в середньому живе близько семидесяти років, а наркоман, що почав "колотися", вживати "колеса" або курити "травичку" ще у підлітковому віці, навряд чи доживе до тридцяти років. Навіть невеликі, але регулярні дози наркотиків змушують мозок сидіти на голодному пайку, позбавляючи його кисню. Людині стає важко зосередитися, погіршується пам'ять. Але найжахливіший стан, до якого може призвести людину наркоманія, - приступи жорстокої ломоти у м'язах, судоми, страшні галюцинації.  У наш час наркоманія - страшна загроза для молодого покоління [1, с. 111].

Список використаних джерел

1. Година спілкування. 6 клас/Упоряд. М. О. Володарська. - Х.: Вид-во "Ранок", 2010. - 1756 с. - (Класний керівник).
ISBN 978-966-672-374-4



1 комментарий: